Úvaha o ZOMBIE

8. května 2013 v 18:15 | Gi. |  Výtvory

Tento článek bych ráda věnovala Tinushce (a těm co si to přečtou), protože ona je mé kritizované já a taky nemá ráda ty ohavné nestvůrky jménem "zombie"
Nemám ráda zombie. Viděla jsem s nimi desítky filmů a pokaždé jsem měla stejné pocity. Mírné svědění ruky, potlačování jistého pocitu zvedajícího žaludku a nevysvětlitelný panický strach.

Ti co mají rádi zombie, to nemyslí upřímně. Zajímalo by mě, jestli by změnili názor, kdyby naproti nim stál polo-rozkládající se, zapáchající, krvežíznivý a masu-chtivý nemrtvý.

No máte je střelit do hlavy. Řekněte, mi popravdě, kolik lidí má doma zbraň? Kolik s ní umí zacházet. A kdo si na to v tý posraný chvíli vzpomene? Popravdě, i kdybych tu zbraň měla, uměla s ní zacházet a vzpomněla si na kulku mezi kukadla, kdo by se sakra trefil? Stojíte naproti zombie, pomalu se šourá k vám, né-li rychle, to už jste docela v prdeli. Musíte nabít pistoli a jako na potvoru tam zrovna nemáte náboj. Rychle s klepajícíma rukama a stáhnutým zadkem nacpete do tý díry náboje. A to je tu ještě ta možnost, že se x-krát netrefíte, nebo ten náboj budete strkat obráceně. Takže, náboj máme ve správný díře. Teď použít svoje náčiníčko. Pomalu. Ne. Velice rychle zvednete hlaveň na úroveň očí, pomodlíte se ke všem svatým, které znáte, protože dějepis vás nikdy moc nebral a na kostel jste nikdy nebyl v neděli moc žhavej. A jednoduše střelíte. Zapomněl jste to natáhnout. Natáhnete a vystřelíte znova. Mezitím se zombie dostala do vaší osobní zóny. Není to rozkošné?

Potom se doporučuje dobrá fyzička a běh… Jistě, člověk má tolik peněz a času, že chodí každej den do posilovny. A kdybyste náhodou uměli běhat maratony, já nevím jak vy, ale ke mně se přibližovat něco, co trhavými pohyby kluše směrem ke mně a oblizuje se až za ušima. Možná je ani nemá. Vzpomněli byste si na to, že máte utíkat? A kdyby ano, dovolil by to váš vlastní strach a zkoprnělé nohy hrůzou? Asi ne.

Takže budeme předpokládat, že tu máme namakaného, se zbraní-umějícího sportovce. Přihopsalo k němu titi-miti malé rozkošné nevinné zombie dítko. On sám má děti. Vystřelil by? Já nevím jak vy… ALE IKDYŽ DĚTI NEMÁM BYTOSTNĚ RÁDA… asi bych nestřelila. Což na tom, cizí dítě. Ale co když k němu hopsá jeho infikované mláďátko? Vystřelil by? Urazil by jí/mu hlavu?

Vždycky jsem si lámala hlavu, jak na to vždycky ti hlavní hrdinové přijdou. Je to jednoznačné… Scénář. Nejde mi do hlavy, jak některé zombie filmy mají až přímo abgreidované miláčky.

V jistém filmu se zombie stalo plavcem. Dobře, dejme tomu, že umí plavat a jeho mozek je natolik schopen pohybu a myšlení, že dokáže zadržet dech, i když on asi nedejchá, nebo prostě plavat pod vodou. Nechápu pořád, jak je možné, že u motorového člunu byl tak rychle, že dokázal prchajícího zachytit a dokonce, až absurdně stáhnout pod vodu.

V jiném, což mě taky celkem překvapilo, byl zombie-dog. Chápu, že pes je na tolik vyvinutý tvor, že dokáže přijímat nemoci od člověka. Zabili byste svého čtyřnohého, uslintaného miláčka? Mohla by bejt i zombie rybička?? Ooo kam by se na to hrabali čelisti. OH, doufám, že tohle nebude číst luss a cvrček… už takhle je přemlouvám o nevinnosti žraločků…

Vlastně by mě docela zajímalo, jestli se někde dokážete vůbec schovat. Myslím tím, když zombie prorazí i podlahu, která je většinou kvůli gama záření betonová a navrch pro efekt má laminát, nebo dřevo, koberec, či jiné pokrývky. Chápu, že projde oknem a dveřmi… Kdybych se hodně naštvala, nandala bych to těm nebohým truhlářským a sklenářským dětem jedna báseň. Dobře, asi by to bolelo víc mě, než je. Dokázalo by zombie prorazit nové maxi-zařízení za těch pět milionů? Netuším, jestli by prorazilo pancéř, ale jít proti mně, celkem ráda bych se podívala jak ten maličkatý lejzr projíždí tomu zmrdovi lebkou.

Když už máme zodpovězenou otázku, co zombie jedí. Od rybiček po človíčky. S drinky si cinkají s upíry. Musí zombie dýchat? Jak jinak by se okysličoval mozek a hnal je k pohybu? Nebo se tam usadí nějaký bacil, zmutuje a popohání tělo? Stejně by potřeboval energii. Získává ten bacil energii z masa? V jednom filmu to byl škorpión… No když to tak vezmete… I paní Lovettová vydělávala na lidech. Zajímalo by mě, jestli paní L, věděla co je to lidožrout anebo zombie.

Musí zombie chodit na záchod? Pochybuju, že by se to všechno vytratilo. I když je Escherichia Coli velice tvůrčí drobeček, celého človíčka by asi nestrávila. A i kdyby. Ona taky vydává jisté odpady. Což mě přivádí k úsměvu. Fungují zombii svěrače? Jestli ano, bylo by docela zajímavé vidět výraz zombie, jak tlačí… xDD… A pokud ne, vysvětlovalo by to ten zápach. Budeme předpokládat, že asi zrovna nenosí Haggies.

Vlastně když se to tak vezme, zombie asi nemůžou mít děti že? Takže to znamená, že není žádná tetička, co by přišla na návštěvu. (jak mi později vysvětlovala babička, jistý název za starých dob, tzv. označení pro menstruaci. Jinak řečeno… Krámy.)

OUCH! Na to sem pomyslela až teď. Ženy v ovulaci jsou asi snadným terčem, že? Ty se asi jen tak za záclonu neschovají. Což mě přivádí znovu k tomu, že pro čich musejí dýchat. Tím jak vdechují částečky a zápach krve. Nesnáším rez a sůl. Nějak se to musí dostávat k dýchacím cestám a dále do plic. Nebo alespoň k receptorům.

Vlastně, funguje zombiím srdce? Jinak nevím, jak by reálně mohli existovat. Další možnost je tedy ten škorpion.

Ale mám takovej pocit, že sem si asi odpověděla na tu otázku. Proč vždycky tak lidé křičí? Podle mě ventilují vztek. Vztek, strach a následné utrpení z ohlodávání končetin. AUČ.

Moje sny většinou začínají nějak prvním zmutovaným a následným infikováním. Utíkám do lesa a šplhám na stromy. Umí zombie šplhat? V jednom filmu jsem viděla, jak šplhá (teď nevím jestli to byla Effelova věž, nebo jenom nějaký pořádně velkej sloup s rozvodem…) což ani není důležitý. Prostě šplhal.

Mám tolik nezodpovědných otázek, a tolik se mi ještě víří v hlavě… Oh, kdybyste mi dali svůj názor, nebo nějaké odpovědi, možná bych usínala s pocitem, že sem to nepsala zbytečně a že možná zachráníme svět od zombie. Jak vlastně vznikl název zombie?

Jediné monstrum, které jsem zahlédla, by se dalo vydržet v podání Deana Caina. I když co si budeme povídat. Být k němu připoutaná a on mě nahánět s hladovýma očima a hubu plnou slin, krve a dalšího humusu, v uzavřené místnosti, není žádnej med. Avšak moje drahá sestřička by si i při této chvíli povzdechla nad úžasně tvarovaném pozadí.

Mimochodem i v tomto filmu mají opravdu zajímavé názory. Přivolávání zombie na jednu úžasnou větičku. "Hej zombie, yummi, yummi, yummi." Což by mi nepřišlo tak absurdní, kdyby ho chtěli sejmout, jako ta pánvička s masíčkem na provázku, kterou nebohý černoch musel tahat za sebou, a zjevně mu nedošlo, že ta pánvička rozkošné stvořeníčka naprosto nezajímá.

Zase jsme u jiného filmu a zde zombie běhají rychlostí světla a chodí po stěnách. WAU, skoro jako Edward Cullen, že? Dámy prominou, ale radši bych dala pusinininku zombii než Eďoušovi. A když běhají tak rychle, jak je možné, že ten film trval přes hodinu? Dobře dejme tomu, budu konkrétní. V tom úlu zjevně nebyli všichni lidé. Ale chození po stěnách? To jako zmutovali v spidermana?

Zajímalo by mě, na jakou vzdálenost zombii dokážou vyčmuchat za a) zdravého nekrvácejícího člověka. Za b) krvácejícího člověka Za c) mrtvého člověka.

A nadále pokládám další otázky. Jako… Dá se porovnat zombie čuch k nějakému zvířeti?

Z čehož plyne jediné. Hnusní zombie. BRRRR

© Gringer
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama