čtvrtá část

3. června 2013 v 22:44 | Gi- |  Obyčejný život
Toto bych chtěla věnovat mým slečnám, kteří komentují tu hrůzu, o kterou se pokouším. Děkuju.

ooOoo

Ten prázdný pocit, když jste na něčí přítomnost zvyklý, musím něčím vyplnit. Toho vola by nahradila i kočka. Osvítilo mě. Koupím si kočku. Hned ráno zajdu do zverimexu a nějakou si vyberu. S touhle myšlenkou jsem usínala.
Probudil mě strašlivý zvuk."Jednou se v zemi teletubbies objevilo něco…" pootevřela jsem oči.
"Co to kurva…" vážně, to už si ze mě dělaj srandu, na co ty děti koukaj? Vzala jsem ovladač, a ukončila jsem své trápení.
Prohrábla jsem si vlasy. Něco zakřupalo. Asi po pěti minutách mi došlo co to je. Po ránu jsem trochu pomalejší. Prostě a jednoduše jsem měla ten pytlík s brambůrkama dát na stůl, než jsem šla spát. Prase jedno ušatý.
Vlezla jsem si do sprchy a snažila se z vlasů vyhrabat co nejvíc bordelu. Stejně to nemá cenu, když mě chtěj jen idioti. Dneska uskutečním plán. Koupím si kočku. Sice tady pro ni nic nemám, ale kdyžtak bude okusovat kabely. Ne, dobře… Byl to vtip, ale kočky můžou jíst maso ne? Tak se s ní rozdělím o večeři, lepší než kdyby snědla mě. Vážně, viděla jsem mrtvoly ohlodaný domácími mazlíčky… Boha jeho.
O úvahách a detoxikaci jsem se oblékla a vyrazila pro kočku. Vlezla jsem do krámu a s hrůzou zjistila, že tam pracuje ta milá stará paní, která mě pokousala. Teda ne ona, ale její pes. Pokousal mě pes, nasrali mě v metru, a ten blb mi to špatně obvázal. Doufám, že se může kočka vzít do igelitky, protože nic jiného tím pahýlem vzít nemůžu.
Samozřejmě, že si dělám srandu. Jsem veterinářka, tak bych sakra měla vědět, jak se postarat o kočku. Podívala jsem se do akvária, kde se vystavovala malá koťata. Strčila jsem tam ruku, a jedno po mně chňaplo.
"Tohle se mi líbí." Pousmála jsem se na prodavače. Ten zvedl obočí, začal se potit a zamumlal:
"Jste si jistá? Je to takovej malej zabiják."
"Zabiják? To se mi líbí, bude se tak jmenovat." Zaplatila jsem mu za Zabijáka a nějaké potřebné věci k ní.
"Víte…" zamrkala jsem.
"Já bych potřebovala trochu pomoci to donést ke mně domů… Mám trochu handicapovanou ruku. A nechtěla bych tohohle drobečka upustit." Zvedla jsem spodní ret nad ten horní a zamrkala, jak nejlíp jsem dovedla. Sice nechápu, jak to na někoho může působit, ale dobře.
"Hej, Tondo, pomůžeš tady slečně s nákupem." Zavolal obtloustlý prodavač někam dozadu a ve dveřích se objevil takový hubený mladík. Nic moc.
"Díky" usmála jsem se, až mi z toho bylo na blití. Vzala jsem Zabijáka a nějakou hračku a vyšla jsem ven. Chudák Toník se ověšen jako vánoční stromek ploužil za mnou. Dobře mu tak. Určitě potom nebude mít chuť na oplzlé řeči.
Když jsem mu řekla, že musíme až úplně nahoru, orosilo se mu čelo. Ty mladý dneska už nic nevydržej. Mohlo být mu tak sedmnáct, a nevydrží ani pár tašek se žrádlem. Dobře, je to sice asi osm kilo, ale to by měl vydržet, přece to nebudu táhnout já, ne?
"Díky." Podala jsem mu sklenici vody za ten výkon a dala mu stovku. Přece jenom to byla docela dálka. Potom, co lačně dohltal poslední doušek vody, a zabiják na něj prskal, jsem ho vyhodila, ať si jde po svých. Nedivím se mu, pije teda opravdu příšerně.
Podíval se na mě stylem "to nic nebude?".
Bože, kde to ti mladí žijou? To by mi musel vytáhnout tak klavír, aby něco bylo.
"Tak co ty můj chudáčku hladovej, kam tě umístíme?" říkala jsem na místo, kde předtím byl zabiják, který si to nyní štrádoval na obhlídku.
"Hej, zpomal kotě." Fakt jsem netušila, že tohle řeknu někdy zvířeti.
"Kam bys mizel?" rozmístila jsem mu hračky po kuchyni, a pelech mu dala pod okno. Tak ať si tu šmejdí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Můj názor na "obyčejný život":

Kravina 47.8% (11)
Zatím mě to neoslovilo 4.3% (1)
Přijde mi to vtipné 30.4% (7)
Nevím 4.3% (1)
Neutrální 13% (3)

Komentáře

1 BaBiBa BaBiBa | Web | 5. června 2013 v 16:39 | Reagovat

Tvoje povídka se moc hezky čte. Zcela přirozeně popisuješ v jakém prostředí hlavní postava žije a jak se ke svému životu staví. Nemůžu se dočkat, až jí jako správná autorka pořádně zkomplikuješ život. =)

2 Tina Tina | 14. června 2013 v 11:14 | Reagovat

Koťata v akváriu. Koťata. V akváriu. Já vím, co tím myslíš a jak to vypadá, ale stejně jsem si představila plavající koťata. Každopádně...další perfektní díl - skvěle napsáno, moc dobře se to čte, nemůžu se dočkat dalšího dílu.

3 BaBiBa BaBiBa | Web | 25. června 2013 v 20:37 | Reagovat

Kdyby se naše velká spisovatelka nudila, tak mám na blogu něco nového ;-)

4 BenyW BenyW | E-mail | 16. ledna 2017 v 20:34 | Reagovat

I found this page on 18th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama